Piyasa platformuna bir göz atın

'

Burada, halihazırda kabul edilmiş, açılmak üzere olan müzayedelerin yanı sıra devam etmekte olan açık müzayedeler de yer almaktadır. Web sitesinde yolunuzu kolayca bulmanıza yardımcı olmak için, müzayedeleri kategoriler halinde düzenledik ve her bir kategoride yer alan atık ve ikinci el hammadde tipleri hakkında da kısa açıklamalar sunduk.

Halihazırda devam etmekte olan açık müzayedelere sadece kayıtlı kullanıcılarımız teklif verebilirler.

'
Kayıt olmak için tıklayın!

Kağıt

Mukavva, matbaa kağıdı, renkli veya siyah beyaz gazete, katlama kağıdı vb. gibi en yaygın kullanımı bulunan alanlarda üretilen veya buralardan toplanan atık kağıtlar, geri dönüşüm süreci için çok değerli bir baz malzeme olabilir. Bu atıkların, biyolojik kirlenmeye maruz kalmadan kuru olarak satılmaları çok önemlidir.

Cam

Gerek hane halkı tarafından ve gerekse çok çeşitli imalat, yapı ve söküm süreçleri sırasında üretilen muhtelif tipte cam atıkları oldukça değerli baz malzemelerdir. Daha sonraki geri dönüşüm süreçlerini kolaylaştırabilmek adına bunların, menşe, renk ve önemli malzeme kalitesi bazında (düz cam veya kap camı, renkli veya beyaz cam, sertleştirilmiş cam, lamine cam vb. gibi) mümkün olduğu kadar iyi şekilde ayrılması önemlidir.

Plastikler

Plastikler, hem evlerde hem de sanayide en sık kullanılan malzemelerden biridir. Nerede ve ne için kullanıldıklarına bağlı olarak, kompozisyon, görünüm ve kalite yönünden çok farklılıklar gösterebilirler. Bu kategoriye giren atıklar arasında folyo, tabak, şişe, LDPE, PVC, PET, POM, vb. gibi malzemelerin yanı sıra eski araba lastikleri de yer almaktadır.

Metaller

Demir, hafif ve ağır metal (çelik, alüminyum, bakır, bronz, kurşun, magnezyum, vb. gibi) atıklar çok çeşitli kalite ve ebatta olmak üzere, tipik olarak sanayide ve yine yapım ve söküm işleri sırasında üretilirler. Neredeyse aynı kalite ve ebattaki malzemelerin geri dönüşümü en kolayı olduğundan, hazırlama ve ayıklama işlemleri pazarlama kabiliyetini önemli ölçüde etkiler.

Teknik

Teknik ve elektronik atıklar, nereden çıktıklarına bağlı olarak gerek sanayiden ve gerekse de hane halkından kaynaklı olabilirler. Bu kategoride, kirletici madde içeriği ve hazırlanma kalitesi, daha fazla kullanım seçeneğinin ve modelinin neler olacağını en çok belirleyen faktörlerdir. Bu nedenle de bu atıkların profesyonel şekilde ele alınması ve hazırlanması önemlidir.

Diğerleri

Yukarıdaki kategorilerden herhangi birinde bulamadığınız, örneğin zirai atıklar, ambalaj tahtası, işlenmiş ahşap atıkları, boyalar, inşaat veya söküm işi atıkları vb. gibi her türlü atık burada bulunabilir.

Yükleme...